Skip links

سامانه مدیریت و پشتیبانی شبکه

سامانۀ جامع مدیریت و پشتیبانی عملیات شبکه بمنظور تسهیل فرآیندهای مدیریت ، نگهداری و ارتقاء شبکه های ارتباطات ثابت، انتقال و سیار استفاده می شود. این سامانه بصورت یک مجموعه نرم افزاری جامع و در دو شاخه مدیریت ارائه سرویس ها و پشتیبانی از شبکه با هدف حفظ کیفیت ارائه سرویس ها، قابلیت های پایش، تحلیل و مدیریت سرویس های موجود در شبکه را بصورت کاملا یکپارچه ارائه می دهد. شرکت فکور با بهره گیری از دانش  و تجربه متخصصان داخلی و  مطالعه تجربیات جهانی، ارائه دهنده این سامانه می باشد.

سامانه ارائه خدمات(Service Fulfilment)

اپراتور ها همواره با دو چالش جدی در محیط کسب و کار خود مواجه هستند، حذف هزینه های اضافی و ارائه سرویس های مورد نیاز مشتریان در کوتاه ترین زمان ممکن ، با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه. هرچند، ارائه چنین سرویس هایی بدلیل چندپارگی موجود در محیط OSS شرکت ها بسیار سخت است. این عدم یکپارچگی میان سیستم های مختلف مورد استفاده، عامل اصلی کاهش دقت و انسجامی است که inventory Managerو automated provisioning به آن احتیاج دارند.

برای تبدیل شدن به یک ارائه دهنده سرویس چابک، اپراتورها نیازمند راهکاری هستند که ضمن ساده سازی فرآیند های جاری، سرعت ارائه سرویس را افزایش دهند و اشتباهات انسانی را به حداقل ممکن برسانند.
تنها راه حل کلیدی برای حل این مشکل، جایگزینی محیط های عملیاتی جزیره ای با راهکاری است که همه این جزایر را زیر یک چتر واحد گرد هم آورد و زیرساخت های لازم برای جریان روان داده در سطح سیستم ها را فراهم کند.
سوئیت Fulfilment ارئه شده توسط فکور یک راهکار مقایس پذیر است که قادر به ارائه کلیه سرویس های فعلی و نسل آینده می باشد. این سوئیت از پنج ماژولService Manager، Inventory Manager، Identifier Manager و َAuto-Discovery تشکیل شده است 

سامانه پشتیبانی خدمات(Service Assurance)

سامانه پشتیبانی و نگهداری شبکه فکور بصورت یکپارچه و سرتاسری، شبکه های موبایل و ثابت را از لایه های زیرین تا لایۀ اپلیکیشن پشتیبانی کرده و و به مشتریان این اطمینان را میدهد که خدمات رسانی با بالاترین کیفیت و بدون هیچ مشکلی درجریان می باشد. این سوئیت از پنج ماژول Performance Manager، Alarm Manager، Ticket Manager، SLA Managerو Test Manager تشکیل شده است که به اپراتور این امکان را  می دهد تا بصورت همزمان کیفیت و دسترسی شبکه و خدمات ارائه شده بر روی آن را مانیتور کند و مشکلات پیش آمده را مطابق با SLA تعریف شده برطرف نماید.